Opublikowano nowelizację prawa farmaceutycznego

Adam Szurpicki25 maja 20174 komentarze

Dziś opublikowano nowelizację prawa farmaceutycznego zwaną „apteka dla aptekarza”.

Publikacja oczywiście w Dzienniku Ustaw.

Choć podpis ustawy przez Prezydenta i publikacja przeciągnęła się maksymalnie, ten dzień nastał. Zapewniam Cię, że to nie standardowe postępowanie. Sam policz ile dni upłynęło od przyjęcia ustawy przez Senat (21 kwietnia).

Co to oznacza dla Ciebie?

Masz 30 dni do wejścia w życie ustawy.

To czas, aby złożyć wniosek o wydanie zezwolenia na prowadzenie apteki. Jeśli oczywiście chciałbyś, żeby był rozpatrywany według dotychczasowych przepisów.

A może kończysz proces przekształcenia. To także czas, aby dopełnić ostatnich formalności.

To także czas, żeby podjąć decyzję i zabezpieczyć się na przyszłość.  Bo zawsze są sprawy, które odkłada się na ostatnią chwilę. Nie ze wszystkim jednak zdążysz. Powtarzam zawsze: Czas (los) sprzyja tym, którzy podejmują działania.

Działaj!

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Adam Szurpicki

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Piotr 29 maja, 2017 o 20:24

  Witam!
  Przeczytałem nowelizację, ale nigdzie nie znajduję informacji czy możliwe będzie zbycie już istniejącej apteki (koncesja na spółkę cywilną) a jeśli tak to jak i komu. Czy mógłby Pan to zinterpretować?
  Pozdrawiam
  Piotr

  Odpowiedz

  Adam Szurpicki 8 czerwca, 2017 o 11:12

  Dzień dobry,
  zapraszam do kontaktu e-mail.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz

  Milosz 7 czerwca, 2017 o 12:39

  No faktycznie czasu jest mało 🙂 Przepisy przejściowe nie doprecyzowują kwestii związanych z przekształceniem, bo jeśli w okresie vacatio legis ktoś pójdzie do notariusza i będzie miał dokumenty w ręku które należy wysłać do Sądu, to ciekawe czy będzie wg starych czy nowych …… Bo jak rozumiem zezwolenie na prowadzenie apteki przechodzi z automatu na spółkę ….

  Odpowiedz

  Adam Szurpicki 8 czerwca, 2017 o 11:33

  Dzień dobry, dziękuję za komentarz. Istotne jest kiedy uzyska wpis do KRS. Proszę pamiętać,że po przekształceniu podmiotu musi Pan jeszcze dokonać zmiany zezwolenia celem wskazania nowych danych. To z pewnością nastąpi po wejściu w życie przepisów. Wątpię aby Inspektoraty postępowały aż tak pobłażliwie w tej kwestii. Osobiście rozpoczęcie procedury przekształcenia w tym okresie bym odradzał. Pozdrawiam

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

  Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki z siedzibą w Wrocławiu.

  Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem adamszurpicki@wp.pl

  Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: