Apteka dla aptekarza – większość przeciwko odrzuceniu projektu

Adam Szurpicki09 marca 20172 komentarze

Nadszedł ten dzień. Dzień, w którym wszystko się miało rozstrzygnąć i zmienić. Od wielu tygodni oczekiwano na głosowanie.

Dziś na posiedzeniu plenarnym Sejmu przedstawiono Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy – Prawo farmaceutyczne (druki nr 11261222) wraz z wnioskiem o jego odrzucenie.

Postanowiłem wysłuchać stanowisk poszczególnych klubów parlamentarnych. W zasadzie nie ma czego opisywać – były to głosy popierające, jak i przeciwne. Nie odbiegały zasadniczo od tego, co zapewne usłyszałeś lub przeczytałeś przez ten cały okres medialnego szumu. Stanowiska się powtarzały. Każdemu zależało aby wygłosić przygotowane oświadczenia.

Jednak wsłuchując się w te wypowiedzi nie znalazłem żadnych argumentów, które uwzględniałyby rzeczywiste interesy aptekarzy. Mowa jest wyłącznie o wielkich sieciach i ograniczeniu patologii.

Moim zdaniem problemy, które mogą powstać to chociażby kwestie dziedziczenia, sprzedaży aptek oraz otwierania nowych punktów. Potrzebna jest naprawdę kompleksowa regulacja, która wyważy wszystkie interesy.

Głosownie obyło się po godzinie 21.00. Wynik był następujący:

Głosowało – 426  posłów   Za – 174    Przeciw – 242    Wstrzymało się – 10    Nie głosowało – 34

Projekt będzie więc dalej procedowany.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 600 337 887e-mail: a.szurpicki@szurpiccy.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Wiktor 9 marca, 2017 o 23:48

Panie Mecenasie, dziękuję Panu za trzymanie ręki na pulsie!

Wiktor

Odpowiedz

Adam Szurpicki 10 marca, 2017 o 09:14

Panie Wiktorze, będę Państwa informował na bieżąco. Dziękuję za odwiedziny. 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki z siedzibą w Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem adamszurpicki@wp.pl

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: