Dom pomocy społecznej i dom dziecka zakupi leki

Adam Szurpicki20 sierpnia 2019Komentarze (0)

Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy  – Prawo farmaceutyczne (druk nr 3653) została ogłoszona w Dzienniku Ustaw.

Jak już wspominałem w innym wpisie, rozszerzono katalog produktów leczniczych, które są dostępne w aptece dla podmiotów innych niż pacjenci lub podmioty wykonujące działalność leczniczą.

Dom dziecka zakupi leki

Objęło to wszystkie produkty lecznicze dostępne bez recepty (OTC), z wyłączeniem produktów zawierających substancje psychoaktywne, określone w przepisach wydanych na podstawie art. 71a ust. 5 Prawa farmaceutycznego.

W artykule tym mowa jest o produktach leczniczych, których obrót jest dodatkowo ograniczony (pseudoefedryna, kodeina, dekstrometorfan).

Zbycie tych produktów leczniczych będzie mogło podlegać ograniczeniu także ze względu na zawartość w nich substancji czynnych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 86a ust. 6 Prawa farmaceutycznego, które z uwagi na dawkowanie lub możliwość wystąpienia działań niepożądanych mogą negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo lub skuteczność stosowania produktów leczniczych.

Ustawa weszła w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Link do treści: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190001542

Adam Szurpicki
radca prawny

Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

***

Czy ograniczenia (geo)demograficzne stosuje się przy sprzedaży apteki?

Jak z pewnością wiesz, ograniczenia istnieją. Tylko jak to z nimi jest?

Rzecz podstawowa: Nie otworzysz apteki ogólnodostępnej jeśli na dzień wydawania zezwolenia odległość od miejsca planowanej lokali do najbliższej apteki jest mniejsza niż 500 m, a liczba mieszkańców przypadających na jedną aptekę w gminie mniejsza niż 3000 osób [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Adam Szurpicki

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

  Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki z siedzibą w Wrocławiu.

  Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem adamszurpicki@wp.pl

  Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: