Projekt nowelizacji art. 86a ustawy prawo farmaceutyczne w Sejmie

Adam Szurpicki13 lipca 2019Komentarze (0)

Spieszę poinformować, że 11 lipca 2019 r. do Sejmu trafił rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo farmaceutyczne.

Treść projektu odnajdziesz tu.

Projekt nowelizacji art. 86a

W uzasadnieniu projektu wskazano, że:

zasadne stało się znowelizowanie przedmiotowego przepisu w taki sposób, aby nie ograniczać możliwości zaopatrywania się przez podmioty gospodarcze w produkty lecznicze w aptece w zakresie produktów leczniczych, którymi obrót nie rodzi ryzyka nadużyć.

Nowelizacja zmierza do rozszerzenie katalogu produktów leczniczych, które są dostępne w aptece dla podmiotów innych niż pacjenci lub podmioty wykonujące działalność leczniczą.

Mowa o wszystkich produktach leczniczych dostępnych bez recepty, z wyłączeniem tych, które zawierają substancje psychoaktywne,  (pseudoefedryna, kodeina, dekstrometorfan).

Jest propozycja aby ustawa weszła w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Do następnego wpisu!

Adam Szurpicki
radca prawny

Photo by Myriam Zilles on Unsplash

***

Istotna nowelizacja ustawy Prawo farmaceutyczne – tzw. ADA 2.0.

Po sześciu latach od nowelizacji potocznie zwanej: „apteka dla aptekarza” projektowane są kluczowe zmiany w kontekście  przejmowania kontroli.

Warto się z nimi zapoznać – skoro będą miały wpływ na kupno/sprzedaż aptek.

Odnajdziesz je w ustawie o zmianie ustawy o gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeniach eksportowych oraz niektórych innych ustaw [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Adam Szurpicki

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

  Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki z siedzibą w Wrocławiu.

  Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem adamszurpicki@wp.pl

  Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: