Co z tą AdA?

Adam Szurpicki28 kwietnia 2017Komentarze (0)

Minął tydzień od kiedy Senat przyjął nowelizację prawa farmaceutycznego zwaną „apteką dla aptekarza”.

21 kwietnia 2017 r. był datą na tyle istotną,  że każdy mający nadzieję na cud już ją porzucił.

Ustawa została przecież uchwalona przez Senat bez poprawek. To znaczy, że senatorowie nie widzieli potrzeby zmiany projektu, który wyszedł z Sejmu. 😉

Oczywiście propozycje mniejszości były, ale co to oznacza w obliczu większości, która przegłosuje wszystko.

Wprowadzenie poprawek okazało się jedynie pobożnym życzeniem.

Mam jednak wrażenie, że duża część aptekarzy nie wierzyła w rychłe wejście w życie przepisów. W głowach pozostały utarte schematy procesu legislacyjnego, który jest przewlekły.

Byli to obserwatorzy, którzy po uchwaleniu ustawy przez Senat jakby obudzili się z zimowego snu. Może przekształcenie, może nowa apteka. Istny popłoch. Dosłownie jak wystrzał pistoletu przy zmaganiach lekkoatletycznych.

Jednak obecny układ sił politycznych daje szerokie pole do popisu. Uważam, że można było pytać i zastanawiać się ,,kiedy i czy” do wiosny. Podejście ,,przepisy nie wejdą” – było z założenia chybione.

Już za parę dni, za dni parę…. będziemy mieli nową rzeczywistość.  Czy będzie ona dobra, lepsza? Będzie z pewnością inna.

Dla części krzywdząca…  Nie mam na myśli sieci.

Na dzień dzisiejszy Prezydent ustawy jeszcze nie podpisał i nie została ona ogłoszona.  Tym samym, dał jeszcze dodatkowe 7 dni. Pamiętaj, że ustawa wchodzi po 30 dniach od ogłoszenia.

 

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Adam Szurpicki

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

  Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki z siedzibą w Wrocławiu.

  Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem adamszurpicki@wp.pl

  Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: