Sprawozdanie Komisji – czyli ciągła walka o brzmienie projektu

Adam Szurpicki05 kwietnia 2017Komentarze (1)

Dziś na posiedzeniu Sejmu zostało przedstawione sprawozdanie Komisji Nadzwyczajnej ds. deregulacji.

Byłem bardzo ciekaw, czy proces legislacyjny nabierze tempa i projekt jeszcze dziś przejdzie przez drugie oraz nawet trzecie czytanie. To temat, który budzi wciąż Twoje zainteresowanie.

Nie dziwi mnie to. Część z Was już zapewne zobojętniała na to całe zamieszanie. Są i tacy, którzy czekają na jego zakończenie jak na wyrok. Budzi to stan niepewności i zawieszenia. Składać wniosek o wydanie zezwolenia ? Rozpoczynać przekształcenie?

Przyznam, że kilku moich Klientów jest w trakcie przekształceń i nie zależy nam aby ustawa została ogłoszona w ciągu  najbliższych tygodni.  😊

Co się więc takiego wydarzyło?

Po ponad 2 godzinnej wymianie opinii, zdań, uprzejmości i złożeniu propozycji w zakresie treści poprawek, projekt trafił znowu do Komisji. Tak znowu do Komisji

Ciekawe jest to, że jej posiedzenie jest już jutro: 6 kwietnia o godzinie 10.00. Najbliższe natomiast posiedzenie Sejmu jest po Świętach Wielkanocnych.

Chyba, że jeszcze w piątek zostanie przedmiotem obrad posiedzenia nr 39 (obecnego).  😉 W co jednak wątpię.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 600 337 887e-mail: a.szurpicki@szurpiccy.pl

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Pan Darek 6 kwietnia, 2017 o 10:39

Tak czy inaczej, to jeszcze trochę czasu jest. Zostanie jeszcze trzecie czytanie. W Senacie też najpierw trafi do komisji, no i jeszcze vactio legis. Czyli minimum 2 miesiące. Do tego podejrzewam, że dzisiaj d „na komisji” wróci do projektu „apteki dla aptekarza”, a że jest to dla zapis bardzo kontrowersyjny, to może znacznie skomplikować i opóźnić proces legislacyjny. Nawet bez tego atmosfera jest bardzo napięta, co potwierdzają wczorajsze dymisje osób zaangażowanych w tę sprawę.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki z siedzibą w Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem adamszurpicki@wp.pl

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: