AdA także do zezwoleń wydanych przed nowelizacją?

Adam Szurpicki28 września 2019Komentarze (0)

W ostatnim wpisie przywołałem stanowisko Ministerstwa Zdrowia odnośnie stosowania przepisów „apteki dla aptekarza”.

Znajduje się on tu.

AdA także do zezwoleń wydanych przed nowelizacją

Wspominałem, że pojawiła się zgoła odmienna opinia. Została ona przygotowana na zlecenie Związku Aptekarzy Pracodowców Polskich Aptek.

W dokumencie możemy odnaleźć argumenty, że wystąpienie o zmianę zezwolenia wydanego pod rządami poprzedniej ustawy jest nową sprawą, która dotyczy nowego stanu faktycznego. Tym samym, w przypadku postępowań o wydanie lub zmianę zezwolenia na prowadzenie apteki, które zostały wszczęte po dniu 25 czerwca 2017 r., stosuje się przepisy nowe.

Przyjęcie odmiennej interpretacji powodowałoby obejście postanowień apteki dla aptekarza. Autor opinii nie podziela więc stanowiska Ministra Zdrowia.

Reasumując: Jeśli przedsiębiorca wystąpi o zmianę zezwolenia wydanego przez wejściem w życie AdA, to obowiązują go aktualne przepisy prawa farmaceutycznego, a organy Inspekcji Farmaceutycznej mogą mu odmówić zmiany zezwolenia.

Opinię prawną odnajdziesz pod tym adresem.

Adam Szurpicki
radca prawny

Photo by Evan Dennis on Unsplash

***

Zakaz łączenia działalności leczniczej z prowadzeniem apteki ogólnodostępnej

Jeśli prowadzisz aptekę oraz działalność leczniczą, z pewnością cokolwiek słyszałeś o obowiązkach, które należy wykonać do dnia 1 sierpnia tego roku. Jest to konsekwencja zmian przepisów, jeszcze z roku 2018.

W ustawie o działalności leczniczej oraz ustawie prawo farmaceutyczne zostały wprowadzone regulacje, które uniemożliwiają jednoczesne prowadzenie np. działalności leczniczej oraz apteki ogólnodostępnej [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Adam Szurpicki

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

  Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki z siedzibą w Wrocławiu.

  Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem adamszurpicki@wp.pl

  Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: