Projekt nowelizacji art. 86a ustawy prawo farmaceutyczne w Sejmie

Adam Szurpicki13 lipca 2019Komentarze (0)

Spieszę poinformować, że 11 lipca 2019 r. do Sejmu trafił rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo farmaceutyczne.

Treść projektu odnajdziesz tu.

W uzasadnieniu projektu wskazano, że „zasadne stało się znowelizowanie przedmiotowego przepisu w taki sposób, aby nie ograniczać możliwości zaopatrywania się przez podmioty gospodarcze w produkty lecznicze w aptece w zakresie produktów leczniczych, którymi obrót nie rodzi ryzyka nadużyć.”

Nowelizacja zmierza do rozszerzenie katalogu produktów leczniczych, które są dostępne w aptece dla podmiotów innych niż pacjenci lub podmioty wykonujące działalność leczniczą.

Mowa o wszystkich produktach leczniczych dostępnych bez recepty, z wyłączeniem tych, które zawierają substancje psychoaktywne,  (pseudoefedryna, kodeina, dekstrometorfan).

Jest propozycja aby ustawa weszła w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Do następnego wpisu !

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 600 337 887e-mail: a.szurpicki@szurpiccy.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki z siedzibą w Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem adamszurpicki@wp.pl

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: