AdA także do zezwoleń wydanych przed nowelizacją ?

Adam Szurpicki28 września 2019Komentarze (0)

W ostatnim wpisie przywołałem stanowisko Ministerstwa Zdrowia odnośnie stosowania przepisów „apteki dla aptekarza”.

Znajduje się on tu.

Wspominałem, że pojawiła się zgoła odmienna opinia. Została ona przygotowana na zlecenie Związku Aptekarzy Pracodowców Polskich Aptek.

W dokumencie możemy odnaleźć argumenty, że wystąpienie o zmianę zezwolenia wydanego pod rządami poprzedniej ustawy jest nową sprawą, która dotyczy nowego stanu faktycznego. Tym samym, w przypadku postępowań o wydanie lub zmianę zezwolenia na prowadzenie apteki, które zostały wszczęte po dniu 25 czerwca 2017 r., stosuje się przepisy nowe.

Przyjęcie odmiennej interpretacji powodowałoby obejście postanowień apteki dla aptekarza. Autor opinii nie podziela więc stanowiska Ministra Zdrowia.

Reasumując: Jeśli przedsiębiorca wystąpi o zmianę zezwolenia wydanego przez wejściem w życie AdA, to obowiązują go aktualne przepisy prawa farmaceutycznego, a organy Inspekcji Farmaceutycznej mogą mu odmówić zmiany zezwolenia.

Opinię prawną odnajdziesz pod tym adresem.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 600 337 887e-mail: a.szurpicki@szurpiccy.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Adam Szurpicki z siedzibą w Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem adamszurpicki@wp.pl

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: